Denizlerin Şairi Zeybek’ten “Unutulmaz Gece”

Gazeteci-Şair Deniz Zeybek “Denizertesi Günler” kitabının imza gününde kitapseverlerle bir araya geldi.

Haber: Adnan Deniz - Fotoğraf: Ebru Uğraç - Farid Huseynzade

İHA muhabiri olarak gazetecilik mesleğini sürdüren Deniz Zeybek karantina koşullarında yazdığı yeni kitabını tamamlayarak okuyucularının beğenisine sundu. Zeybek imza günü etkinliğinde sevenlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İstanbul-Beyazıt’ta bir mekânda gerçekleşen imza gününde konuşan Zeybek, "Korona döneminde yazmaya başladığım kitabımı yine korona etkisinin devam ettiği şu günlerde tamamladım. Uzun süren bir karantina döneminde Adana’daki evimde bedenimin tıkılı kaldığı çocukluk odamda ruhumun özgür kalan kıyılarında dolaşarak şiirlerimi tamamlamış oldum.

Zeybek sözlerini şöyle sürdürdü; Pandeminin dünyaya özellikle de ülkemize zor günler yaşattığı bu günlerde yapabileceğim en iyi işi yapmaya karar verdim ve yaşananları dizelere aktardım. İnsanların yaşadıkları garip bir zamanın şiirlerini yazdım. “Zaten zor günlerden geçiyoruz, bir de bu zor günlerin şiirlerini mi yazacaksın” diye eleştiride bulunanlara da “tabii ki yazacağım” dedim. Edebiyat tarihinde tüm büyük ustalar içerisinde bulunduğu dönemin koşullarından etkilenip şiirlerini yazmadılar mı? Şeklinde konuştu.

Kitap imza gününde hayatından kesitler anlatan Zeybek; şiirleriyle dinleyenleri mest etti. Program kitap imza töreni ile son buldu.