Tebriz Nerede, Nasıl Gidilir?

Tebriz Nerede, Nasıl Gidilir?

Orta Doğu'da gezilmeye değer olan pek çok şehir bulunmaktadır. İran'ın şehirlerinden olan Tebriz'de o şehirlerden bir tanesidir. Tebriz yoğun Türk nüfusunu barındıran bir şehirdir. Bundan dolayı Tebriz'de Türk kültürü hakimdir. Nüfusunun büyük bir bölümünü Azerbaycan Türkleri oluşturan Tebriz'de görülecek ve gezilecek yerlerin sayısı da çok fazladır. Tebriz İran'ın en büyük şehirlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Tekfur Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Tekfur Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Türkiye, tarih bakımından oldukça zengindir. Bu sebeple ülkemizde pek çok tarihi mekan bulunmaktadır. Bunlardan biri de Tekfur Sarayıdır. Tekfur Sarayı, oldukça gösterişli ve ihtişamlı bir saray olarak göz kamaştırmaktadır. Bu yapı Bizans mimarisi olarak da bilinir.

Tiran Nerede, Nasıl Gidilir?

Tiran Nerede, Nasıl Gidilir?

Avrupa kıtasının başkentlerinden bir tanesi olan Tiran ülkemize de yakın bir konumda bulunmaktadır. Tiran Arnavutluk ülkesinin başkentidir. Gelişmekte olan bir şehir olan Tiran'da yapılacak ve ezilecek pek çok yer bulunmaktadır.

Ürdün Nerede, Nasıl Gidilir?

Ürdün Nerede, Nasıl Gidilir?

Bir Arap ülkesi olma özelliği barındıran Ürdün, yeni yerler görmek ve keşfetmek isteyen ziyaretçilerin çok fazla merak ettiği ve ilgilendiği ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkenin en büyük şehri olan Amman aynı zamanda başkent olma özelliği taşımaktadır. Ürdün'ün resmi dili Arapçadır.