Basın ve sanatın ortak iş birliği

Büyük İstanbul Gazetesi, Dijital Detaylar Bağımsız Kültür Sanat Platformu’na sponsor oldu.

Adnan Deniz-Deniz Zeybek

Prof. Dr. Ceyhan Kandemir’in kurucusu olduğu Dijital Detaylar Bağımsız Kültür Sanat Platformu, tamamıyla bağımsız bir hareket olarak 2020 senesinin eylül ayında kuruldu. Kendisine bağımsız kültür-sanat platformu misyonunu yükleyen Dijital Detaylar’ın amacı ise bağımsız sinemacıları desteklemek ve gençlerin önünü açmak. Tamamıyla akademisyenlerden, sanatçılardan ve sanatseverlerden oluşan “Dijital Detaylar” 1. Kültür Sanat Belgeselleri Film Festivali’ni de 20-21 Şubat tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirerek büyük ses getirmeyi başardı. Başvurulan eserlerin  etkileyici, başarılı, yaratıcı ve özgün olup olmadıklarına dikkat eden Dijital Detaylar Bağımsız Kültür Sanat Platformu ayrıca festivallere başvuran yarışmacılardan da hiçbir ücret almıyor.

Tamamıyla gençlerin önünü açmak için kurulan bir kurum olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ceyhan Kandemir, “Dijital Detaylar tamamen bağımsız bir kültür sanat platformu. 2021 yılında ilk olarak bir Belgesel Kültür- Sanat Belgeselleri Film Festivali yaptık. Buradaki amacımız bağımsız belgesel sinemacıları desteklemek ve diğer festivallere katılma şansı olamayanlara kapı açmak. Bağımsız sinemacılara da destek veriyoruz. Tamamen akademisyenlerden ve sanatçılardan oluşan ve sinema severlerden oluşan bir bağımsız platformuz. Platformun asıl amacı izleyicilerin ilgilisini çekmek ve nitelikli filmleri göstermek, onlara yer vermek. Filne başvuran kişiler tamamen ücretsiz başvuruyorlar. Tamamen akademisyen bakış açısıyla ilerleyen bir festival. Tamamıyla gençlerin önünü açmak için oluşturulan bir kurum” açıklamasında bulundu.

Dijital Detaylar Bağımsız Kültür Sanat Platformuna Medya sponsoru olan Büyük İstanbul Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan Deniz: Bu saygın platformun ülkemizin kültür sanat alanındaki önemli boşluklarından birini dolduracağını ve gençlerin önünü açacağına yürekten inandıklarını bu vesileyle böylesi değerli çalışmaları her koşulda destekleyeceklerini gençlerin üretime teşvik edilmesinin hayati olduğunu kaydetti. Deniz ayrıca söz konusu gençler ve onların ürettikleri eserler olunca biz hiçbir sorumluluktan kaçmayacağız şeklinde konuştu.